Visuomet pasiūlome konsultacijas, kurių metu galime surasti optimalų variantų Jūsų transliacijai, tačiau prieš tai turime žinoti Jūsų norus ir lūkesčius .

Kada pradėti organizuoti? Rekomenduojame nenukelti transliacijų organizavimo paskutinei akimirkai - tai užtikrina sklandų darbą, galimybę surinkti geriausią transliacijos kūrybinę komandą ir kokybišką pasiruošimą. Idealiu atveju sudėtingos nestandartinės transliacijos turėtų būti planuojamos bent keletą mėnesių iki transliacijos. Mažesnėms, kelių kamerų arba standartinėms TV transliacijoms, pasiruošimui pakanka savaitės ar kelių. Idealus variantas – prieš mėnesį. Kuomet pradedate spręsti transliacijos galimybę, iš karto susisiekite su mumis. Jei jūsų projektas "dega", nebijokite - ieškosime sprendimų kartu. Esame atlikę transliacijas, kurios buvo užsakytos iš vakaro ar netgi tą pačią dieną.

Kam skirta transliacija. Svarbu žinoti savo tikslinę auditoriją, transliacija turėtų būti lengvai prieinama jūsų žiūrovui. Populiariausios transliacijų platformos - televizija, pagrindiniai naujienų portalai, Facebook, Youtube. Internetinėse platformose galima sukurti savo tiesioginę transliaciją ir ja pasidalinti su kitais, žiūrovai gali rašyti komentarus, transliacijos anonsas operatyviai pasiekia tikslinę auditoriją. Internetinė transliacija gali būti gerokai pigesnė, bei neretai pasiekia didesnę auditoriją nei TV transliacija mažesniuose TV kanaluose, tačiau ne visada. Televizijoje transliacijos (t.y. ir jūsų renginio) anonsai pasiekia plačią auditoriją. Dažnai keli tos pačios TV grupės kanalai anonsuoja renginį, kuris bus transliuojamas viename iš TV kanalų. Įvertinkite projekto tęstinumą, rėmėjų integracijos galimybes, bei kitus faktorius ir priimkite kiekvienu atveju jums tinkamiausią sprendimą. Jei abejojate kurią platformą pasirinkti, pateiksime savo rekomendacijas. 

Transliacijos lokacija. Konsultuojame ir patariame kur turi būti paruošiamos kamerų pozicijos, nurodome vietas, kuriose galės įsikurti TV komanda, kad netrukdytų Jūsų renginio, o renginys - transliacijos darbui. Filmavimo vietoje (arenoje, salėje, stadione ir kt) turėtų būti nedidelė netriukšminga patalpa tinkama įrangos paruošimui, laikinoms kūrybinės ir techninės komandos narių darbo vietoms ir technikai. Nesant tokiai galimybei, dirbame iš specialiai tam paruošto automobilio.

Elektra ir internetas. Itin svarbu, kad transliacijos vietoje būtų elektra (kitu atveju naudojami elektros generatoriai) bei stabilus internetas. Transliacijų metu turi būti pasirūpinta atskira interneto prieiga, kuri turėtų pakankamai aukštą duomenų išsiuntimo spartą (mažiausiai 5 mbps). Svarbu žinoti, jog papildomi vartotojų prisijungimai prie to pačio interneto tinklo gali prislopinti interneto greitį ar net visiškai sustabdyti duomenų išsiuntimo srautą, tad rekomenduojama transliacijai naudoti atskirą tinklą arba pakankamai galingą interneto srautą, kuris nesukeltų duomenų siuntimo trukdžių arba duomenų siuntimas netrukdytų kitiems tinkle veikiantiems įrenginiams. Lietuvoje gerai veikia mobilus internetas, tačiau mobilus internetas kol kas nėra 100 proc. kokybę garantuojantis vaizdo signalo perdavimo variantas, ypač renginiuose, kuriuose daug žiūrovų, bei salėse, kurių konstrukcijose naudojamos medžiagos gali sukelti interneto ryšio trikdžius.
Filmavimo lokacijoje įprastai užtenka 1,5 kw. elektros energijos linijos.

Kuomet filmuojama scena. Filmuojant renginius, kuriuose yra scena, reikalinga stabili pakyla, statoma apie 20 m. priešais sceną ir yra tokio pat aukščio kaip ir scena. Priklausomai nuo renginio, pakyloje turėtų tilpti viena arba dvi kameros su operatoriais. Filmuojant su daugiau kamerų priklausomai nuo poreikių ir renginio specifikos gali reikėti ir daugiau pakylų kameroms.

Įgarsinimas. Įvairių konferencijų ar seminarų metu dažnai sprendžiame ir įgarsinimo klausimus. Nereikia, pamiršti, kad įgarsinimas aktualus ne tik transliacijai, bet ir renginyje dalyvaujantiems žiūrovams. Iš anksto susideriname kokiu būdu transliacijai bus perduotas garsas, kaip bus įgarsinami pranešėjai ar diskusijos dalyviai, esant poreikiui, pasirūpiname tuo patys.

Apšvietimas. Transliacijos metu apšvietimas yra nepaprastai svarbus. Jei filmuojamas vaizdas bus netinkamai apšviestas, žmonių veidai gali atrodyti tamsūs, atsiras šešėliai, netolygus objektų apšvietimas. Kartais trūksta natūralios šviesos, o kartais jos būna per daug. Tokias atvejais statomas dirbtinis apšvietimas arba mažinamas esamas ir taip optimizuojamas šviesos srautas. TV projektuose laidų dalyviai dažniausiai grimuojami, kad prie stipraus apšvietimo veidai atrodytų natūraliai.

Grafiniai elementai transliacijos metu. Statistika, balsavimai, skaidrės, animuoti failai, rėmėjų logotipai ir daugybė kitų grafinių elementų gali Jūsų transliaciją padaryti gerokai įdomesnę. Iš anksto suderinus ir paruošus norimą ištransliuoti vaizdinę medžiagą, ji eterio metu bus pateikta žiūrovams numatytu laiku.
Žiūrovams aktualią informaciją, tokią kaip renginio planas, numatomos pertraukos, geriausi rezultatai, balsavimų rezultatai ir eiga, dalyvių sąrašai ar jų palyginimus pagal įvairius kriterijus ir pan., galima pateikti ir atvaizduoti grafiškai.
Patogi, lengvai valdoma ir pritaikoma įvairiems renginiams ZoomCG statistikos/grafikos išleidimo programinė įranga yra kuriama ir adaptuojama įvairiems renginiams mūsų IT specialistų, todėl galime atlikti ir itin sudėtingus duomenų atvaizdavimo sprendimus, specialiai pritaikytus įvairiems renginiams.

Reziumė. Jei planuojate renginį bei transliaciją, susisiekite su mumis, atvyksime į vietą ir padėsime atsakyti į visus klausimus, suteiksime konsultacijas, kaip pasiruošti, kad jūsų renginio transliacija atitiktų jūsų planuojamą biudžetą ir pasiektumėte norimą rezultatą.